Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu SP342 - Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie Wolontariat, Szkolny Klub Wolontariatu

Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu

Rodacy-Bohaterom

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” - Jan Paweł II

IMG_1768IMG_1769IMG_1771IMG_1770

Całą społeczność szkolna wzięła udziału w zbiórce artykułów spożywczych oraz chemii gospodarczej dla Polaków, w tym również ubogich dzieci, z Kresów Wschodnich, a także Kombatantów Armii Krajowej w ramach ogólnopolskiej akcji „Rodacy-Bohaterom”. Otwartość naszych serc, która nigdy w przypadku zbiórek dla osób potrzebujących nie zawodzi, tym razem również potwierdziła ogromne zaangażowanie. Uczniowie wraz z Rodzicami  przynosili DŁUGOTERMINOWE produkty spożywcze: Ryż, makaron, kasza, olej, cukier, konserwy mięsne lub rybne, warzywa w puszce, owoce w puszce, herbaty, kawy, kakao, czekolada, słodycze, środki czystości, proszki do prania itp. Nie zabrakło również przyborów szkolnych dla najbiedniejszych dzieci z Kresów Wschodnich.

Zbiórka odbywała się w ramach ogólnopolskiej akcji Rodacy Bohaterom prowadzonej przez Stowarzyszenie Odra-Niemen. Numer zbiórki publicznej: 2015/3962/OR. Zebrane dary nasi wolontariusze posegregowali i przekazali wolontariuszom ze Stowarzyszenia Odra-Niemen. Ci natomiast w specjalnie przygotowanych Paczkach Pamięci przekazują dalej do Rodaków na Kresach Wschodnich, którzy poprzez powojenne losy znaleźli się poza granicami kraju, lecz do dziś w swych lokalnych społecznościach kultywują polskie tradycje.