Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu SP342 - Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie Wolontariat, Szkolny Klub Wolontariatu

Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu

Szyjemy dobro dla Ukrainy

W tym roku odbyła się bardzo ciekawa i kreatywna akcja „Emotkowe Pożeracze Smutków” dla WOŚP. Trzeba było uszyć emotkę! Uczniowie i uczennice spotykali się systematycznie przez kilka kolejnych czwartków i starali się jak najlepiej odwzorować żółte stworki, co wcale nie było takie proste. Dzięki kreatywności wolontariuszy szkolny wolontariat szył wspaniałe misie. Całe to rękodzieło trafiło do punktu medycznego na Expo, gdzie przebywają Ukraińscy Uchodźcy.  Uśmiechnięta misie i poduszeczki miały za zadanie pocieszać małych ukraińskich pacjentów. Podsumowaniem akcji było spotkanie z wolontariuszami z całej Polski biorących udział w projekcie. Spotkanie to odbyło się w Centrum Mikołaja Kopernika.