Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik"

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik"  to konkurs zewnętrzny dla uczniów klas 1-3. Koordynatorami tego konkursu są E.Kuflińska- Siemiginowska, E.Machaj oraz H.Ciupka.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych: „Świetlik”.

Konkurs odbywa się w II etapach.

I etap – Etap Przygotowawczy polega na wykonaniu przez Uczestnika zestawu doświadczeń konkursowych, przeznaczonych dla poziomu klasy, do której uczęszcza. Przeprowadzenie tych doświadczeń nie jest obowiązkowe, ale jest zalecanym etapem przygotowawczym do konkursu i stanowi 30% ogólnej liczby zadań zawartych w Teście Konkursowym. Doświadczenia mogą być zrealizowane za pomocą materiałów i przedmiotów ogólnodostępnych.

II etap – Test Konkursowy.
Podkreślamy, że każdy Uczestnik może wziąć udział w Teście Konkursowym, pomimo nieprzystąpienia do Etapu Przygotowawczego.

Opłata za udział w konkursie wynosi 15 zł i należy ją wpłacać do wychowawczyń klasy.

Harmonogram Konkursu:
Zapisy do konkursu – do 30 listopada 2022 r.
Ogłoszenie doświadczeń konkursowych – 17 stycznia 2023 r. na stronie konkursu Świetlik
Test Konkursowy – 14 marca 2023 r.
Ogłoszenie wyników – maj 2023 r.
Z uwagi na stan epidemii, terminy mogą ulec zmianie.

Nagrody:
W zależności od ilości zdobytych punktów, nagrody i dyplomy przyznaje organizator.

Koordynatorzy szkolni nagradzają wszystkich uczestników:
Laureaci i wyróżnieni - nagroda rzeczowa
Wszyscy uczestnicy - nagroda za udział w konkursie.

Hanna Ciupka
Ewa Machaj