Alfik matematyczny

Alfik matematyczny to płatny konkurs zewnętrzny dla uczniów klas 2-8. Koordynatorem tego konkursu jest A. Blatkiewicz.

Zapraszamy uczniów klas I-VIII do udziału w XXVIII edycji ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny.

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Dla uczniów szkół podstawowych konkurs jest testem jednokrotnego wyboru. Materiał konkursowy uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania.

Konkurs w wersji stacjonarnej odbędzie się dnia 23.11.2022r.

Chętnych uczniów prosimy o zgłoszenia do 4.11.2022 do swoich nauczycieli matematyki.

Koszt uczestnictwa jednego ucznia w konkursie to 14 zł.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz arkusze zadań z lat ubiegłych znajdują się na stronie www.jersz.pl

#12 Konkursów Szpek