05.11.2022

Pieśni i piosenki patriotyczne

Pieśni i piosenki patriotyczne to konkurs wewnętrzny dla uczniów klas 4-8. Koordynatorami tego konkursu są E. Krawcewicz-Wasiucionek i P. Maziarz.

Regulamin Szkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej Nr 342 w Warszawie.
2.Celem konkursu jest:

• kształtowanie tożsamości narodowej i postaw patriotycznych,
  • rozwijanie zainteresowań historią Polski, budzenie dumy narodowej z bycia Polakiem,
  • wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej,
  • popularyzacja pieśni i piosenek patriotycznych,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej,
  • promocja młodych talentów,

3. W konkursie biorą udział soliści lub duety lub trio ,którzy będą wykonywać po 1 pieśni lub piosence patriotycznej. Uczestnicy konkursu mogą śpiewać A capella, z akompaniamentem instrumentalnym dowolnej osoby lub z podkładem muzycznym.
4. Konkurs odbędzie się 08.11.2022 r. od godz. 11:30 (scena Parter)

5. Kryteria oceny wykonywanych utworów:

• dobór repertuaru (dostosowanie utworu do możliwości wokalnych wykonawcy),
  • muzykalność i warunki głosowe wykonawcy,
  • oryginalność interpretacji,
  • staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii),
  • wrażenia artystyczne

6. Kartę zgłoszeniową ( odbieramy u p. Eweliny Krawcewicz-Wasiucionek) należy dostarczyć do 7 listopada (poniedziałek) do p. Eweliny Krawcewicz-Wasiucionek
7. Laureatów konkursu wyłoni Szkolna Komisja Konkursowa.
8. Ogłoszenie wyników odbędzie się 10.11.2022. podczas uroczystości obchodów Dnia Niepodległości, oraz zostaną one podane na stronie internetowej szkoły.

Serdecznie zapraszam do udziału.

Organizator konkursu
Ewelina Krawcewicz-Wasiucionek