Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu SP342 - Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie Wolontariat, Szkolny Klub Wolontariatu

Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu

Żółte Pola Nadziei

To już kolejny październik, kiedy Wolontariusze ruszają z radością i zapałem do pracy na rzecz potrzebujących! 4 października odbyło się spotkanie, podczas którego Opiekunowie zapoznali Uczniów z ideą Żółtych Pól Nadziei. Dzieci miały okazję obejrzeć prezentację i porozmawiać o osobach ciężko chorych, przebywających w hospicjach. Czekających na takich właśnie Wolontariuszy, dzięki którym w szarej rzeczywistości mogą dostrzec światełko stworzone z ludzkich serc, dobrych chęci i bezinteresownych uczynków.

Zgromadzeni na spotkaniu Wolontariusze klas 4-6, a także 7-8 z radością zabrali się za sadzenie żonkili na poletku przed szkołą, przygotowanym przez pracowników SP 342. Z tych cebulek wyrosną piękne kwiaty, które będą przypominać o naszych dobrych sercach. Podczas listopadowych zebrań z rodzicami odbędą się bowiem kwesty na rzecz….. Zgromadzone pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc dla potrzebujących podopiecznych hospicjum.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu