Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu SP342 - Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie Wolontariat, Szkolny Klub Wolontariatu

Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu

Pomoc dla Ukrainy

Kliknij, aby pobrać dokument

Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził akcję/ pomocy humanitarnej dla uchodźców z trenów objętych działaniami wojennymi z obszarów Donbasu, Charkowa, Mikołajewa, Chersonia oraz żołnierzy walczących na froncie.

Organizatorem akcji była parafia Archanioła Michała w Tywrowie, koło Winnicy. Prowadzona przez Zakon Księży Oblatów. Od początku wojny w klasztorze mieszka prawie około 70 osób którzy uciekli z trenów objętych działaniami wojennymi i nie zdecydowali się na opuszczenie Ukrainy, zdarza się również, że stacjonuje tam wojsko.

Zwrócono się do nas o wsparcie.
Zbieralismy rzeczy, które są teraz najbardziej potrzebne:

Artykuły spożywcze: konserwy, makaron, ryż, mleko. (z naciskiem na konserwy)

Środki chemiczne: proszek do prania, mydła, szampony, płyn do mycia naczyń, środki czyszczące.

Ciepła odzież: Kurtki, buty, karimaty, śpiwory, koce.

Zebrane dary odebrał osobiście Misjonarz pracujący w tej parafii.

Opiekunowie Wolontariatu