03.12.2022

Jestem Czarodziejem wyobraźni jak Jan Marcin Szancer

Podsumowując obchody Jubileuszu 30-lecia naszej szkoły, Samorząd klas młodszych zaprasza UCZNIÓW KLAS 1-3 do udziału w

MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE LITERACKO-PLASTYCZNYM „Jestem Czarodziejem wyobraźni jak Jan Marcin Szancer”

organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 24 im. Jana Marcina Szancera w Częstochowie.

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Oficyny Wydawniczej G&P w Poznaniu.

1. Cele konkursu.
• Propagowanie twórczości dziecięcej.
• Rozwijanie zdolności literackich i plastycznych uczniów.
• Rozwijanie wyobraźni i twórczej inwencji uczniów.
• Kształtowanie zasad zdrowego współzawodnictwa.
• Zachęcanie do brania udziału w konkursach, wyrabianie nawyków kulturalnej, wspólnej zabawy.
2. Konkurs literacki polega na napisaniu w języku polskim wiersza lub krótkiego opowiadania na temat „W Krainie Wyobraźni”.
3. W konkursie plastycznym należy wykonać techniką malarską (akwarela) na kartonie formatu A4 pracę na temat „W Krainie Wyobraźni”.
4. Prace będą oceniane w następujących kategoriach:
Prace literackie: − 7-10 lat − 11-14 lat
Prace plastyczne: − 7-10 lat − 11-14 lat.
5. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników i ich opiekunów oraz wykorzystanie ich wizerunku w postaci zdjęć i filmów w zakresie niezbędnym do realizacji konkursu.
6. Etap szkolny – prace składamy do wychowawcy, a wychowawca składa prace do 13.12.2022 do organizatorów na etapie szkolnym do sali 2.2.
7. Etap międzyszkolny do 30.12.2022.
8. Prace konkursowe, które przejdą do kolejnego etapu mogą zostać zaprezentowane w SP nr 24 im. J. M. Szancera w Częstochowie lub udostępnione na stronie organizatora.
9. Wszystkie zgłoszone do konkursu prace przechodzą na własność organizatorów i nie podlegają zwrotowi.
10. Wraz z pracą KONIECZNE jest dostarczenie druku zgody na udział w konkursie (druk do pobrania u organizatorów przez wychowawcę klasy).
11. Format prac A4.

J. Nowakowska –Tarasiuk