Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu SP342 - Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie Wolontariat, Szkolny Klub Wolontariatu

Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu

Słodkości na Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości w tym dniu tradycyjnie odbył się kiermasz ciast i ciasteczek, który był organizowany przez Wolontariat Uczniowski. Celem imprezy było zarówno zbiórka funduszy na cele charytatywne,  jak i promocja zdrowego stylu życia poprzez samodzielne przygotowywanie domowych wypieków.

Pięknie udekorowane stoisko w biało czerwonych barwach, pokazywało dużą kreatywność uczniów i ich rodziców. Kolorowe lukry, biało czerwone flagi i serniczki z czerwoną galaretką zachęcały do skosztowania pyszności.

Podsumowując, kiermasz ciast i ciasteczek był ogromnym sukcesem. Uczniowie, nauczyciele i rodzice pokazali swoje umiejętności kulinarnie, a zarazem wspierali świetną inicjatywę charytatywną. Dzięki temu wydarzeniu udało nam się zebrać 1472 zł która została przekazana na Ośrodka Hospicjum Domowego Księzy Marianów ul. Tykocińska. Oprócz tego, wszyscy mogli poczuć atmosferę świąt i delektować się wspaniałymi smakołykami.