Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu SP342 - Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie Wolontariat, Szkolny Klub Wolontariatu

Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu

15.10.2023

Żółte Pola Nadziei

Jak co roku w październiku braliśmy udział w akcji "Żółte Pola Nadziei", organizowanej przez Domowe hospicjum . Celem akcji było posadzenie żonkili pod naszą szkołą oraz przeprowadzenie kwesty na zebraniach.

Pierwszym etapem akcji była przygotowana ziemia pod naszą szkołą. Uczniowie z klasy VIII wraz z pracownikiem obsługi przygotowali miejsce pod sadzenie żonkili.

Prze sadzaniem żonkili wolontariusze zostali zapoznani z celem całej akcji, co to jest Hospicjum domowe, jak ono działa.

Następnie przystąpiliśmy do sadzenia żonkili. Każdy uczeń otrzymał swoją sadzonkę i pod okiem nauczyciela zasadził ją w ziemi. Praca w grupach przebiegała sprawnie i w miłej atmosferze. Dzięki temu całe miejsce pod naszą szkołą zamieniło się w żółte pole kwiatów.

Kolejnym etapem akcji była kwesta, którą przeprowadziliśmy na rodzicielskich zebraniach. Przygotowaliśmy plakaty informacyjne o celu, wolontariusze przedstawili  ideę akcji oraz zachęcili rodziców do wzięcia udziału w zbiórce pieniędzy.

Dzięki życzliwości i wsparciu rodziców, udało nam się zebrać kwotę 2717,15 złotych. Pieniądze te zostały przekazane na potrzeby Ośrodka Hospicjum Domowego Księzy Marianów ul. Tykocińska. Zasiliło to pomoc i wsparcie na rzecz osób dotkniętych nowotworem. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za udział i wsparcie w akcji. Dzięki waszej pomocy udało nam się osiągnąć sukces i promować ideę żółtych pól nadziei.