Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu SP342 - Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie Wolontariat, Szkolny Klub Wolontariatu

Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu

28.05.2016

Podziękowanie "Żółte Pola nadziei"

Od października do początków Grudnia 2014r roku wolontariat naszej szkoły przeprowadził kwestę "Żółte pola Nadziei". Wszystkim, którzy wzięli w niej udział bardzo serdecznie dziękujemy. Udało nam sie podczas kwesty zebrać 1740 zl, zebrane pieniądze przeliczono komisyjnie i przekazano do Domowego Hospicjum Księzy Marianów przy ul. Tykocińskiej.
Żonkilowe „Pola Nadziei” to znaki przypominające że są ludzie, którzy nadzieją stawiają czoła tym wielkim problemom. Cebulki żonkili są symbolem akcji, a zarazem jedynymi w swoim rodzaju ,,cegiełkami’’. Poprzez żonkilowe ,,Pola Nadziei’’ zbierane są datki na prowadzenie opieki dla nieuleczalnie chorymi, nad osobami w żałobie i na różne akcje edukacyjne.
Celem akcji jest wsparcie finansowe Domowego Hospicjum Księży Marianów przy ul. Tykocińskiej, ale nie tylko. Minimalny koszt opieki nad dzieckiem wynosi 140zł, z NFZ-u otrzymują 76zl. Wystarcza to na leki, paliwo i dojazd do dziecka. Na sprzęt medyczny, fundusze trzeba zdobyć. Jedną z form wsparcia są pieniądze zbierane podczas akcji „Pola Nadziei
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zrozumienie i wrażliwość serca

Koordynator wolontariatu,
Małgorzata Paster