Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu SP342 - Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie Wolontariat, Szkolny Klub Wolontariatu

Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu

06.09.2017

Koła Wolontariatu Wolontariusze wystartowali…

Za nami akcja z okazji Dnia Nauczyciela. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy złożyli życzenia nauczycielom za naszym pośrednictwem. Tablica z kolorowymi karteczkami od Was została postawiona w pokoju nauczycielskim.
Wspólnie zasadziliśmy w naszym ogródku przed szkołą cebulki żonkili. Kwiaty te są symbolem akcji „Żółte Pola Nadziei”, w której od wielu lat bierzemy udział. Celem akcji jest zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjum domowego.

Obecnie przygotowujemy się do Wieczorku Andrzejkowego. Pracujemy nad wróżbami, zagadkami i  konkursami związanymi z tym świętem. Celem zabawy będzie zbiórka przysmaków, karmy i innych akcesoriów dla piesków ze schroniska w Józefowie k. Legionowa.

Wkrótce rozpoczniemy też zbiórkę plastikowych nakrętek dla sześcioletniej dziewczynki, która nie ma rączki. Już dziś odkładajcie wszelkie zakrętki od napojów, kosmetyków, opakowań spożywczych- na pewno się przydadzą!

Nowy rok szkolny to dla nas nowe wyzwania. Jesteśmy pełni energii i zapału do pracy. Spotykamy się, ponieważ chcemy pomagać. Do naszej grupy dołączają wciąż nowi członkowie, chętni do pracy i niesienia pomocy potrzebującym. Ty też możesz do nas dołączyć!

Wolontariusze i Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu.

Dzień Nauczyciela

Sadzenie żonkili