Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu SP342 - Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie Wolontariat, Szkolny Klub Wolontariatu

Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu

01.07.2020

Żółte Pola Nadziei 2019/20

Tak jak co roku cala społeczność szkolna wzięła udział w akcji Żółte Pola Nadziei. W tym roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli czynnie w tym przedsięwzięciu. Najpierw przywieźliśmy cebulki żonkili z siedziby Domowego Hospicjum przy ul. Tykocińskiej.

W szkole odbyło się spotkanie dotyczące idei „Żółtych Pól Nadziei”, wolontariuszom przybliżono i wyjaśniono na czym polega domowe hospicjum, kogo wspieramy dzięki tej akcji. W tym roku szkolnym postanowiliśmy wspomóc dwa domowe hospicja. Jedno to Domowe Hospicjum przy ul. Tykocińskiej, natomiast drugie to Hospicjum Królowej apostołów w Radomiu ul Wiejska 2.

Następnym etapem było sadzenie cebulek przed naszą szkołą. Zakwitną one wiosną jako znak nadziei  przy ul. Strumykowej jak również przed szkoła przy ul. Topolowej.

Kwestowanie to ulubiona czynność naszych wolontariuszy. Podczas zebrań wolontariusze zbierali pieniążki do puszek. Które wcześniej sami ozdobili Zostały one komisyjnie przeliczone i wpłacone do Hospicjum Królowej apostołów w Radomiu ul Wiejska 2. Udało się zebrać 2500 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Koordynatorzy Wolontariatu

Podziękowanie z Hospicjum: