Doradztwo zawodowe

W naszej szkole w klasach VII i VIII pojawił się przedmiot doradztwo zawodowe (od 2018 r.), prowadzony w wymiarze 10 godzin lekcyjnych rocznie. Lekcje z doradztwa zawodowego są obowiązkowe.

Dzięki tym zajęciom uczniowie lepiej poznają siebie, zrozumieją wartość kompetencji miękkich i będą potrafili ocenić potencjał różnych zawodów. Doradztwo Zawodowe przygotowuje do świadomego wyboru szkoły ponadpodstawowej, którego dokonują ósmoklasiści.

W bieżącym roku szkolnym odbędą się na terenie szkoły spotkania zawodoznawcze z ciekawymi osobami reprezentującymi różne zawody. Pierwszym z nich będzie spotkanie online z panią Katarzyną Gacek – pisarką, scenarzystką i psychologiem w jednej osobie, 21 października 2021 r.

Marcin Siejda, doradca zawodowy SP nr 342.

Plan zajęć w roku szkolnym 2021/22plan zajec doradztwa zawodowego 21_22

Plakat Warszawa Talentów-1Regulamin projektu "Warszawa Talentów"

ppp plakat