"Strumyczek" - Zespół Wokalno-Instrumentalny SP342 - "Strumyczek" - Zespół Wokalno-Instrumentalny Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie Strumyczek, chór szkolny, Zespół Wokalno-Instrumentalny

"Strumyczek" - Zespół Wokalno-Instrumentalny

ŚPIEWAJĄCA NIEPODLEGŁA

„ŚPIEWAJĄCA NIEPODLEGŁA” - pod takim tytułem odbył  się w  24 listopada koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chórów szkolnych, na terenie Galerii Północnej w Warszawie.  W koncercie wzięło udział ponad 160 młodych, utalentowanych uczniów warszawskich szkół podstawowych, w tym nasz Zespół Wokalno-Instrumentalny "Strumyczek" w liczbie 60 osób pod opieką p. Eweliny Krawcewicz-Wasiucionek i p. Przemysława Maziarza. Dzięki przychylności władz Galerii Północnej i jej znakomitej współpracy ze środowiskiem lokalnym udało się zorganizować performance, który miejmy nadzieję przyniesie rozwój i rozpowszechni chóralistykę na Białołęce. Już sam Pitagoras w VI w. p.n.e. zauważył, że „Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów”...