Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie

e-SZKOŁ@

Laureaci WawaCraft

W listopadzie 2021 r. Warszawa wspólnie z Microsoft Polska, MindCloud oraz Instytutem Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, zaprosiła szkoły do udziału w 2. edycji projektu. Nauczyciele uczą przedmiotów wykorzystując do tego grę komputerową. Zwieńczeniem projektu jest przygotowanie razem z uczniami autorskiej mapy w Minecrafcie.

15 czerwca 2022 r. poznaliśmy wyniki konkursu. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć w Minecrafcie mapy w jednym z czterech obszarów tematycznych:

• HistoWawaCraft (mapy dotyczące historii Warszawy),
  • EkoWawaCraft (mapy dotyczące zrównoważonego rozwoju Warszawy),
  • SzachoWawaCraft (mapy dotyczące szachów),
  • FuturoKraft (mapy dotyczące wizji przyszłościinspirowanej twórczościąStanisława Lema).

Miło nam poinformować, że mamy laureatów w dwóch kategoriach!

• I miejsce w kategorii EkoWawaCraft zdobył zespół w składzie: Marcel, Marceli, Wojciech, Mieszko i Piotr z klasy 7a
  • II miejsce w kategorii FuturoWawaCraft zdobył zespół w składzie: Natalia i Aleksandra z klasy 6e oraz Patrycja z klasy 7a

Serdecznie gratulujemy!