Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie Propozycje książek

Propozycje książek z biblioteki dla dzieci z kl. I-III

22.04.2023

Top Car

okładka Książka „Top Car” C.Davide, M. Sebasien to propozycja nie tylko dla chłopców. Myślę, że wśród Was jest wielu fanów motoryzacji. I przyznam się, że ja też na początku myślałam, że jest to książka o samochodach. Tak naprawdę jest ona o czymś zupełnie innym - o szczęściu.

Bohater pan Marcel codziennie marzy o najcudowniejszym, najpiękniejszym, najszybszym i w ogóle naj, naj… aucie Venus. Jest nieszczęśliwy, że nie może go mieć… Po wielu staraniach w końcu udaje mu się znaleźć sposób na zdobycie wymarzonego samochodu. Gdy wreszcie go kupuje, spełniając swoje pragnienie, które miało sprawić, że będzie szczęśliwy, nagle pojawiają się reklamy nowego, lepszego modelu auta… jak łatwo się domyślić pan Marcel znowu jest nieszczęśliwy.

Pouczająca lektura książki pozwoli Wam zastanowić się, co jest ważne. Polecamy!