Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie SP 342, konkursy

Konkursy tegoroczne

24.11.2025

Dzień amerykański

Z okazji obchodów Dnia amerykańskiego na ul. Strumykowej, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i oczywiście do uczestniczenia w specjalnych lekcjach angielskiego.

Do wygrania smaczne nagrody - słodycze i przekąski z USA i krajów anglojęzycznych oraz gadżety związane z tymi krajami.

Konkurs adresowany jest do chętnych uczniów kl. 4-8 SP 342 w Warszawie.

  • Wszyscy uczniowie klas 4-8 mogą przesłać swój występ tańca kowbojskiego (tzw. Line Dance) nagrany w formacie .mp4 
  • Uczniowie klas 4 mogą przekazać swoje prace plastyczne przedstawiającą flagę USA wraz ze zdaniami w języku angielskim „Cześć, Jestem Tomek i jestem Amerykaninem. Jestem ze Stanów Zjednoczonych Ameryki.
  • Uczniowie klas 5 mogą przekazać swoją pracę z wizerunkiem indyka, gdzie w każdym piórku z ogona wpisane jest po angielsku, za co jest się wdzięczny. 
  • Uczniowie klas 6 mogą przygotować pracę przedstawiającą Amerykanina w kowbojskich butach i opisem po angielsku tej osoby.
  • Uczniowie klas 7 rysują bądź kolorują scenę przedstawiającą historyczne wydarzenie dot. USA i opisują je po angielsku.
  • Uczniowie klas 8 przygotowują amerykański budynek lub pomnik w trójwymiarowej formie i jego opis po angielsku.

 

Regulamin znajduje się poniżej.

Z poważaniem,

Katarzyna Adamczuk
Monika Pyłko

Kliknij, aby pobrać dokument