Aktualności

12.04.2018

MICRO:BIT w naszej szkole!W ramach współpracy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, 27 września odbyły się w naszej szkole innowacyjne zajęcia z wykorzystaniem micro:bit’a. Micro:bit to mikrokontroler, który można swobodnie programować na własne potrzeby. Urządzenie służy do praktycznego wykorzystania teoretycznej nauki programowania. Płytka wyposażona jest w diody LED, przyciski, czujnik ruchu, kompas, może komunikować się z urządzeniami mobilnymi takimi jak smartphony, czy tablety. Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest BBC, dzięki któremu wszyscy uczniowie Wielkiej Brytanii w wieku 11-13 lat otrzymali płytkę za darmo.
Podczas wtorkowych zajęć uczniowie klasy 6s tworzyli na platformie microbit.co.uk program pt. Urodziny. W efekcie micro:bit odtwarzał skomponowaną muzykę, pokazywał życzenia urodzinowe, a pod wpływem wstrząsu wyświetlał rysunki. Uczniowie modyfikowali program według własnego pomysłu. Na koniec zajęć każdy zaprezentował swoją pracę.
Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu o możliwościach micro:bit. A dla zainteresowanych załączam instrukcję, która będzie inspiracją dla młodych programistów. Na koniec kilka zdjęć z naszych zajęć. GALERIA
Agnieszka Gałajda