Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie Publikacje specjalistów, publikacje logopedów, SP342

Publikacje specjalistów

13.04.2014

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

Autyzm na całym świecie dotyka coraz większej grupy ludzi. Wciąż jednak reakcje na odmienne zachowanie osób z autyzmem bywają okrutne i krzywdzące. Dlatego powstają inicjatywy mające na celu propagowanie wiedzy nt. autyzmu. Jedną z nich jest -obchodzony 2 kwietnia - Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Sposobem celebrowania tego święta jest m.in. globalna akcja „Light It Up Blue“ (w Polsce pod hasłem „Na niebiesko dla autyzmu“). W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem będzie kolor niebieski (m.in. na niebiesko zaświecą się budynki na całym świecie). 2 kwietnia kolor niebieski da osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję. Każdy może wyrazić swoją solidarność: oświetlić budynek na niebiesko, dodać niebieski kolor do ubrania, propagować logo akcji w Internecie (np. na Facebooku), a także wesprzeć finansowo organizacje działające na rzecz osób z autyzmem.
Również w naszej szkole obchody Dnia Wiedzy nt. Autyzmu zorganizowane zostaną 2 kwietnia 2014. Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli, aby tego dnia założyli niebieski element garderoby.

Organizatorzy:
Katarzyna Aronowicz