Publikacje specjalistów

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

Autyzm na całym świecie dotyka coraz większej grupy ludzi. Wciąż jednak reakcje na odmienne zachowanie osób z autyzmem bywają okrutne i krzywdzące. Dlatego powstają inicjatywy mające na celu propagowanie wiedzy nt. autyzmu. Jedną z nich jest -obchodzony 2 kwietnia - Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Sposobem celebrowania tego święta jest m.in. globalna akcja „Light It Up Blue“ (w Polsce pod hasłem „Na niebiesko dla autyzmu“). W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem będzie kolor niebieski (m.in. na niebiesko zaświecą się budynki na całym świecie). 2 kwietnia kolor niebieski da osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję. Każdy może wyrazić swoją solidarność: oświetlić budynek na niebiesko, dodać niebieski kolor do ubrania, propagować logo akcji w Internecie (np. na Facebooku), a także wesprzeć finansowo organizacje działające na rzecz osób z autyzmem.
Również w naszej szkole obchody Dnia Wiedzy nt. Autyzmu zorganizowane zostaną 2 kwietnia 2014. Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli, aby tego dnia założyli niebieski element garderoby.
Organizatorzy:
Katarzyna Aronowicz