Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie SP 342

Projekt edukacyjny "Gramy Zmysłami"

W bieżącym roku szkolnym nasza świetlica bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Gramy Zmysłami". Głównym celem projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

Cele szczegółowe:
Poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów;
Wielozmysłowe postrzeganie świata przez dzieci;
Rozbudzenie kreatywności w realizacji zadań;
Stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych;
Tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała;
Współpraca nauczycieli i dzieci na terenie całego kraju poprzez wspólną wymianę doświadczeń.

Koordynator projektu w naszej szkole: Marta Felczak

Zrealizowane zadania:

Sensoryczny tor przeszkod.jpg    masa plastyczna.jpg    sensoryczna choinka.jpg    Akademia smaku.jpg    brudne zadanie.jpg    pisanki.jpg