18.07.2013

Szkolny musical "Kłamczuch/a"

We wtorek 28 maja, wystawiony został szkolny musical zatytułowany „Kłamczuch/a". Wyczekiwane przez uczniów przedstawienie mogliśmy oglądać na sali widowiskowej im. Tomasza Służewskiego, w Białołęckim Ośrodku Kultury. Spektakl był bardzo profesjonalnie przygotowany, wesoły i świetnie opracowany pod względem muzycznym. Aktorzy bezbłędnie odegrali swoje role, śpiewali i tańczyli, dobrze się przy tym bawiąc, co było widoczne dla publiczności. Scenariusz oparty na powieści Małgorzaty Musierowicz napisała pani Renata Wasilewska i Ewelina Krawcewicz - Wasiucionek. Był on starannie przemyślany i zrealizowany w niebanalny sposób. Przedstawienie było dynamiczne i śmieszne, widowni podobało się tak bardzo, że momentami włączała się do śpiewania piosenek oraz zapewniła młodym aktorom gromkie brawa, na które bez wątpienia sobie zasłużyli ciężką pracą na długich i wyczerpujących próbach. Gratulacje należą się wszystkim występującym : Monice H., Sandrze M., Antkowi S., Pawłowi M., Kasi D., Kasi G., Wojtkowi D., Wiktorii K., Julce K., Julce W., Weronice M., Patrycji B., Ani M., Kindze C., Antkowi L., Przemkowi M., Jeremiemu A. i Dawidowi W. oraz organizatorom musicalu: pani Renacie Wasilewskiej, pani Ewelinie Krawcewicz - Wasiucionek, pani Annie Wojtach, pani Agacie Marczewskiej - Dziewulak, pani Krystynie Rytel oraz pani Agnieszce Blatkiewicz.

Marysia W. z klasy 6a

Szkolny musical pt. „Kłamczuch/a".
Przedsięwzięcie to składało się z kilku etapów:

• Przeprowadzenie wśród uczniów castingu.
  • Opracowanie scenariusza.
  • Opracowanie ścieżki dźwiękowej oraz efektów wizualnych (projektor w tle, stroje, dekoracje, rekwizyty)
  • Przygotowanie układów choreograficznych.
  • Praca z uczniami nad opanowaniem tekstu. Opanowanie „gry aktorskiej".
  • Treningi, próby sceniczne.
  • Nawiązanie współpracy z Białołęckim Ośrodkiem Kultury, na którego to scenie przedstawienie miało się odbyć. Omówienie spraw technicznych (dekoracje, światła, oprawa muzyczna itp.)
  • Przygotowanie zaproszeń, plakatu, programu. Zaproszenie gości.
  • Trzykrotny występ na scenie BOK.

Przygotowanie szkolnego musicalu pozwoliło poszerzyć ofertę naszej szkoły oraz umocnić jej pozycję w środowisku lokalnym. Praca nad „Kłamczuchą" rozwinęła wiele szkolnych talentów, poprawiła relacje uczniów w klasach.  Umocniła poczucie własnej wartości dzieci i zachęciła je do dalszego rozwijania swoich zdolności.