Projekt: Każdy inny – wszyscy równi

Ogólnopolski Projekt Edukacyjno-Społeczny „Każdy inny – wszyscy równi”

Każdy-inny-wszyscy-równi

Nasza Szkoła w roku szkolnym 2022/2023 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym „Każdy inny – wszyscy równi”.

Celem tego Projektu  jest m.in. uwrażliwienie innych na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii oraz kształtowanie tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, likwidowanie uprzedzeń, a także   przygotowanie do współuczestniczenia   z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w codziennym życiu.

Projekt  ten zakłada realizację poszczególnych działań w terminie od 15.09.2022 r. do  15.05.2023 r., które zgodnie z Regulaminem będą relacjonowanie na stronie internetowej naszej Szkoły. Zachęcamy do śledzenia naszych działań na bieżąco!

Koordynatorami Projektu na terenie szkoły są: Hanna Bator oraz Elżbieta Adamiec.

W tym roku szkolnym zwracamy szczególną uwagę na:

• 29 września – Międzynarodowy Dzień Niesłyszących
• 7 października – Dzień Świadomości Dysleksji