Zasiej łąkę kwietną z MRiRW!

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w związku z Pierwszym Dniem Wiosny, zaprosił szkoły i przedszkola do udziału w akcji: Zasiej z nami łąkę kwietną.

laka_akcja

Placówkom, które jako pierwsze wysłały zgłoszenie udziału w akcji, MRiRW przekazało mieszankę nasion tradycyjnych polskich roślin łąkowych – 1 opakowanie o wadze 250 g. Pozwoli to na założenie łąki kwietnej o powierzchni do 50 m2.

O łące kwietnej

Łąka kwietna daje pożywienie i schronienie dla pszczoły miodnej, trzmieli, motyli i wielu innych pożytecznych owadów. Nie wymaga koszenia i dodatkowego nawadniania. Może być stosowana jako wsiewka do traw. Można ją założyć wiosną (od marca do maja) oraz jesienią (od września do listopada).

Nasza szkoła już otrzymała paczkę, teraz czeka nas najbardziej ekscytujący moment czyli wysianie nasion. Czekamy na poprawę pogody!!! Akcję w naszej szkole organizują pani Barbara Zawisza i pani Kamila Szczegodzińska.

Zdjęcia z zakładania naszej Łąki kwietnej zamieścimy wkrótce.

laka_akcja_2