Europejski Dzień Języków

The European Day of Languages – czyli Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września. Z tej okazji uczniowie klasy 7J, dwujęzycznej, przygotowali szereg prezentacji oraz quizów dla uczniów pozostałych klas. Dzięki nim uczniowie dowiedzieli się, który język jest najstarszy na świecie, a którym mówi najwięcej osób. Poznali najdłuższe słowo w języku walijskim oraz podstawy języka migowego. Dowiedzieli się, co znaczy słowo poliglota i kto władał wieloma językami. Siódmoklasiści nauczyli swoich kolegów, jak witać się w różnych językach, ćwiczyli słówka m.in. w języku chińskim, francuskim i włoskim.

Europejski Dzień Języków był także okazją do porozmawiania o powodach, dla których warto uczyć się języków. Okazało się, że mamy ich naprawdę sporo, a każdy z nich jest ważny i motywuje do pracy. Dziękujemy uczniom klasy 7J za zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie prezentacji.

Uczniowie klasy 5c układali puzzle przedstawiające atrakcje turystyczne w różnych krajach. Następnie identyfikowali kraj poprzez język, stolicę i wyszukiwali ciekawostki z nim związane.

edj_1edj_3edj_4edj_2

Nauczycielki języka angielskiego: