Warsztat: Oczami niewidomego

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, klasy 0 - 3 uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Fundację Szansa – Jesteśmy Razem, która zajmuje się tworzeniem równych szans życiowych dla osób niewidomych i słabowidzących.

Podczas warsztatów dzieci miały okazję spotkać się z osobami z wadami wzroku, którzy przedstawili im świat widziany ich oczami.
Uczniowie zapoznali się z przedmiotami codziennego użytku wykorzystywanymi przez osoby niewidome: biała laska, czytniki dźwięków, kolorów, powiększalniki. Uzyskali informacje na temat nowości technologicznych ułatwiających życie osobom niewidomym - telefony, komputery aplikacje.
Dzieci otrzymały odpowiedź na pytanie: Czy i jak pomagać osobom niewidomym?

Uczniowie mieli możliwość przejścia się z białą laską w opaskach i odegrania scenek niesienia pomocy osobie niewidomej.
Na koniec zajęć każdy uczestnik warsztatów otrzymał kartkę z alfabetem Braille’a. Były to bardzo ciekawe zajęcia przybliżające uczniom tematykę osób niewidomych.