Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu: Niebieskie Igrzyska

23 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbędą Niebieskie Igrzyska. Są one formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Niebieskie Igrzyska pokazują, jak wspaniale dzieci z autyzmem mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych i wspólnotowych.

Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi.

Zapraszamy w tym dniu wszystkich uczniów biorących udział w Igrzyskach w ubraniach w kolorze niebieskim.

Naszą inicjatywę wspiera Dariusz Wyka - kapitan drużyny koszykarskiej Legii:

O naszym wydarzeniu pisze Gazeta Białołęki.

Monika Libera-Rybarczyk
Irena Hada