Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie

Gramy Zmysłami

gramy zmyslami plakatWe wrześniu 2021 r. nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy Zmysłami".

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

Cele szczegółowe projektu:

• poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów,
  • wielozmysłowe postrzeganie świata przez dzieci,
  • rozbudzenie kreatywności w realizacji zadań,
  • stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych,
  • tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała,
  • współpraca nauczycieli i dzieci na terenie całego kraju poprzez wspólną wymianę doświadczeń.

Udział w projekcie zakłada realizowanie zabaw, zajęć, bądź tworzenie pomocy dydaktycznych w tematyce danego miesiąca.

Czas realizacji projektu: 1.10.2021 r. – 31.05.2022 r.

Koordynatorki projektu: Hanna Bator oraz Maja Zielińska.