Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie SP 342

Mazowsze dla Oświaty

mazowse_dla_oswiaty

Tytuł projektu: Podnoszenie kompetencji dyrektorów i nauczycieli szkół z terenu Miasta Stołecznego Warszawy  w ramach pilotażowego Programu edukacyjnego „Mazowsze dla Oświaty”

Beneficjent: Miasto Stołeczne Warszawa

Okres realizacji projektu: od 01.03.2022 r. do 04.12.2022 r.

Wartość dofinansowania:  427 500 zł

Zadanie „Podnoszenie kompetencji dyrektorów i nauczycieli szkół z terenu Miasta Płocka w ramach pilotażowego Programu edukacyjnego „Mazowsze dla Oświaty” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach pilotażowego Programu edukacyjnego „Mazowsze dla Oświaty”.

Krótki opis projektu:

Celem projektu jest podniesienie kompetencji zarządczych dyrektorów warszawskich szkół z wykorzystaniem elementów zarządzania hybrydowego, a także podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie nauczania zdalnego i komunikacji zdalnej na potrzeby zajęć zgodnych z podstawą programową, w szczególności wykorzystujących metodę eksperymentu oraz innowacyjne metody pracy projektowej. Umowa została zawarta. W ramach projektu zostaną sfinansowane studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim dla:

• dyrektorów 19  szkół – na kierunku „Skuteczne zarządzanie współczesną jednostką oświatową”, przy czym w studiach podyplomowych mogą uczestniczyć również zastępcy dyrektorów,
  • 19  nauczycieli z ww. szkół – na kierunku „Szkoła wobec nowych wyzwań – perspektywa nauczyciela”.

Wykaz szkół :

1) Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II
2) Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 342 im. Jana Marcina Szancera
3) Szkoła Podstawowa nr 53 im. Mariusza Zaruskiego
4) Szkoła Podstawowa Specjalna nr 213 im. Ireny Sendlerowej
5) CLXIV Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
6) Technikum Ogrodnicze w Zespole Szkół nr 39 im. Prof. Edmunda Jankowskiego
7) XLIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J.W. Goethego
8) Szkoła Podstawowa nr 395 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego
9) Technikum Kinematograficzno-Komputerowe im. Krzysztofa Kieślowskiego
10) Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 318 im. Jana Christiana Andersena
11) Szkoła Podstawowa nr 319 im. Marii Kann