Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie SP 342, Each Child Is Invaluable, erasmus

Each Child Is Invaluable

logo_each child2Projekt międzynarodowego programu Erasmus+ realizowany jest w ramach tzw. Akcji KA1 (KA101) w obszarze edukacji szkolnej tzw. Job shadowing, czyli „obserwacja pracy”.
Tytuł projektu brzmi „EACH CHILD IS INVALUABLE” - „Każde dziecko jest jedyne w swoim rodzaju” (KA 2019-1-TR01-KA101-072096).
Koordynatorem projektu jest placówka oświatowa wspierająca edukację Selçuklu District Directorate Konya w Turcji.
W ramach tego projektu w dniach 30 marca – 3 kwietnia bieżącego roku będziemy gościć 12 nauczycieli z Konii w Turcji, którzy zainteresowani są naszymi doświadczeniami i rozwiązaniami w nauczaniu integracyjnym oraz w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Korzystając z umiejętności naszych nauczycieli oraz specjalistów szkolnych chcą oni wzbogacić swój warsztat pracy o metody i standardy stosowane w krajach Unii Europejskiej. Jednocześnie będą się dzielili z nami swoimi doświadczeniami i wymieniali pomysłami oraz rozwiązaniami wypracowanymi w ich placówkach.

Anna Stec