Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie SP 342

Autystycy są wśród nas

logo_otizmProjekt zatytułowany „OTIZM ONLAR HEPIMIZIN” – „Autystycy są wśród nas” (Erasmus+ 2019-1-TR01-KA201-077188) jest realizowany w ramach partnerstw strategicznych (KA 201) polegający na międzynarodowej współpracy placówek edukacyjnych, lokalnych lub regionalnych władz odpowiedzialnych za oświatę i innych organizacji działających na rzecz edukacji szkolnej. Celem działań takiego projektu jest wprowadzenie długofalowych zmian, innowacji i dobrych praktyk do zapewnienia wysokiej jakości kształcenia. Koordynatorem projektu jest szkoła turecka z Konii, a partnerami oprócz naszej szkoły są szkoły i placówki edukacyjne z Hiszpanii, Rumunii i Belgii.
Celem tego projektu jest zwiększenie świadomości na temat funkcjonowania uczniów autystycznych oraz wzmocnienie kompetencji nauczycieli pracujących w tej dziedzinie.
Realizacja tego projektu przewidziana jest na dwa lata i będzie finansowana ze środków unijnych programu Erasmus+.
Koordynatorem projektu ze strony szkoły jest wicedyrektor Anna Stec.