Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie Szancerowski Rok Jubileuszowy w Szkole Podstawowej nr 342 w Warszawie

Szancerowski Rok Jubileuszowy

24.10.2021

30 na 30

Z okazji Jubileuszu naszej szkoły mieliśmy 30_30dla naszych uczniów zadania z każdego przedmiotu w ramach "30 na 30", czyli 30 zadań na 30 lat szkoły. Zespół nauczycieli przedstawił Wam zadania typu 30 ćwiczeń z WFu, czy 30 zagadnień matematycznych.

W ciągu roku uczniowie mogli je wypełniać. Relacje z ich przebiegu zamieściliśmy dla Was poniżej.

Historia

W ramach zadań historycznych uczniowie mogli przygotować krzyżówkę lub komiks związany z patronem lub historią naszej szkoły.

Języki Nowożytne

1. Uczniowie klas 4-8, pokazali swój talent poetycki i językowy. Stworzyli wiersze o naszej szkole i jej patronie.
  2. Na zajęcia z hiszpańskiego i niemieckiego mogliście przynieść swój plakat ze słownictwem związanym z naszą szkołą.

Język Polski

30 najpiękniejszych wierszy wydamy symbolicznym nakładem i złożymy w bibliotece szkolnej. To wspaniały sposób na zapisanie się na kartach przyszłej historii szkoły jako współautor tej pozycji.

W ramach zadań 30 na 30 w klasach młodszych przeprowadzono następujące zadania:
- podskoki
- 30 balonów
- 30 Calineczek
- 30 portretów J. M. Szancera
- 30 postaci Pana Kleksa
- Galeria u Szancera

Plastyka

Uczniowie z klas 4-8 wykonali zadanie Artystyczna Trzydziestka na 30-lecie, które polegała na wykonaniu wspomnianych cyfr w ciekawy plastycznie sposób np. malując, szyjąc, wyklejając z różnych tworzyw itp.

Przedmioty przyrodnicze (biologia, chemia, fizyka, geografia, przyroda)

Z okazji Roku Jubileuszowego podzespół nauczycieli przedmiotów przyrodniczych przygotował 30 prezentacji dotyczących 30 znanych naukowców. Zachęcamy do zapoznania się z nimi

Świetlica

1. Uczniowie uczęszczający do Świetlicy szkolnej przegotowały 30 kartek świątecznych. Prace zostały wysłane żołnierzom na granicy oraz do Domu Pomocy Społecznej.

2. Chętni uczniowie klas 1-3 uczęszczający do Świetlicy przygotowali kartkę urodzinową dla szkoły.

Uczniowie zaprojektowali pieczątkę na obchody 30 lecia naszej szkoły.