Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie SP 342, DORIS, Erasmus

DORIS - Designing Online Readiness & Interconnected Schools

Spotkanie uczniów i nauczycieli szkół SP342 oraz CEIP A Laxe z Hiszpanii

Jednym z głównych celów projektu DORIS - DOSKONALIMY I ŁĄCZYMY CYFROWE SZKOŁYjest rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Wypełniając to założenie, uczniowie i nauczyciele ze szkół z krajów partnerskich odbywali spotkania online.

Spotkanie uczniów i nauczycieli naszej szkoły z uczniami i nauczycielami ze szkoły CEIP A Laxe z Hiszpanii odbyło się w dniu 21 czerwca 2022 r. Spotkanie odbyło się z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams.

Podczas spotkania uczniowie klasy dwujęzycznej 7A oraz nauczyciele Pani Wicedyrektor Anna Stec, Pani Joanna Sosnowska oraz Pani Barbara Zawisza reprezentowali całą społeczność szkoły.
Przed spotkaniem uczniowie przeprowadzili ustne dyskusje na różne tematy dotyczące życia codziennego uczniów oraz życia szkolnego. Przygotowali słownictwo i lapbooki z informacjami, którymi chcieli się podzielić z hiszpańskimi przyjaciółmi. Uczniowie postanowili porozmawiać o życiu szkolnym, przedmiotach szkolnych, zajęciach pozalekcyjnych itp.
Podczas spotkania polscy uczniowie rozmawiali z hiszpańskimi rówieśnikami, zadawano im pytania o Polskę, Warszawę, naszą szkołę. Polscy uczniowie odpowiadali na pytania i dzięki temu nastąpiła bezpośrednia wymiana doświadczeń uczniowskich oraz doskonalenie kompetencji komunikacji w języku angielskim za pośrednictwem platformy cyfrowej.