Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie SP 342, DORIS, Erasmus

DORIS - Designing Online Readiness & Interconnected Schools

Spotkanie online: Polska & Szwecja & Walia

Dnia 20 grudnia 2022 r., w ramach realizacji i prac nad projektem DORIS, odbyło się spotkanie online uczniów i nauczycieli naszej szkoły z uczniami i nauczycielami ze szkół Pencaerau Primary School z Walii oraz Hästöskolan ze Szwecji. Zgodnie z przesłaniem projektu DORIS łączymy i doskonalimy cyfrowo szkoły spotkanie odbyło się z wykorzystaniem platformy ZOOM.

W spotkaniu online społeczność szkoły reprezentowali uczniowie klasy dwujęzycznej 7A wraz z nauczycielami Panią Wicedyrektor Anną Stec, Panią Barbarą Zawiszą. Strona polska zapraszając uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich czyli z Walii i Szwecji zaproponowała, aby tematem przewodnim spotkania online było Origins and Traditions of All Saints’ Day in Poland. Fantastyczną prezentację w języku angielskim przygotowała i przedstawiła uczennica klasy 7a Emilia W.

Podczas spotkania uczniowie ze wszystkich szkół partnerskich mieli okazję porozmawiać z kolegami i koleżankami na temat Christmas traditions in Poland czyli tradycji i zwyczajów obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Mogli wymienić się spostrzeżeniami porównując podobieństwa i różnice. Uczniowie z Walii i Szwecji chętnie zadawali nam pytania i odpowiadali na nasze pytania. Nasze fantastyczne spotkanie zakończyła niespodzianka, ponieważ uczniowie ze Szwecji przygotowali krótki pokaz artystyczny za przygotowanie którego odpowiadał Simon Fuglsang.