Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie SP 342, konkursy

Konkursy tegoroczne

Alfik matematyczny

Alfik matematyczny to konkurs wewnętrzny dla uczniów klas 1-3 i 4-8. Koordynatorami tego konkursu są A.Blatkiewicz i P.Kulczakiewicz.

W środę 22 listopada 2023 r. o godz. 9:00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Alfik Matematyczny. Konkurs odbywał się w obu budynkach naszej szkoły. Uczniowie klas 1-3 zadania rozwiązywali w filii przy ul. Topolowej, a uczniowie klas 4-8 przy Strumykowej.
Miło nam poinformować, że trojgu uczniom udało się uzyskać bardzo dobry wynik.

Gratulujemy:
Danielowi P. z kl. 4b
Maciejowi M. z kl. 6e
Antoniemu O. z kl. 7j

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji.
Nauczyciele matematyki

----

Konkurs Alfik Matematyczny odbędzie się już w najbliższą środę 22 listopada o godzinie 9:00. Zbiórka Uczniów o godz. 8:50.

Uczniowie klas 4-8 będą pisali test w stołówce szkolnej przy ul. Strumykowej.

Uczniowie klas 1-3 będą pisali test w sali 16 w filii szkoły przy ulicy Topolowej. Uczniów klas 1 przyprowadzi koordynator konkursu, uczniowie pozostałych klas przychodzą do sali samodzielnie.

Uczestnicy zobowiązani są mieć ze sobą długopis z czarnym tuszem oraz mogą mieć czystą kartkę i wykorzystać ją jako brudnopis.

Wszystkich zgłoszonych uczniów serdecznie zapraszamy i życzymy powodzenia.

---

Zapraszamy uczniów klas I-VIII do udziału w XXIX edycji ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny.

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Dla uczniów szkół podstawowych konkurs jest testem jednokrotnego wyboru. Materiał konkursowy uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania.

Konkurs w wersji stacjonarnej odbędzie się dnia 22.11.2023r.

Chętnych uczniów prosimy o zgłoszenia do 6.11.2023r. do swoich nauczycieli matematyki.

Koszt uczestnictwa w konkursie jednego ucznia to 14 zł.

Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin oraz arkusze zadań z lat ubiegłych znajdują się na stronie www.jersz.pl

Kliknij, aby pobrać dokument

Konkurs SzPEK