Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie oddziały dwujęzyczne, SP 342

ODDZIAŁY DWUJĘZYCZNE

Warsztaty językowe w Wielkiej Brytanii

W ramach realizacji rozszerzonego programu nauczania języka angielskiego w klasach dwujęzycznych, uczniowie klasy 7a oraz innych klas siódmych a nawet szóstych wzięli udział w warsztatach językowych w Wielkiej Brytanii. Warsztaty zorganizowano we współpracy z AGABA EDU TUR.

Podczas naszego pobytu na Wyspach (22-28.04.2023 r.) zobaczyliśmy niezwykłe, pełne ciekawej architektury miejsca, poznaliśmy wyjątkowych ludzi i mieliśmy okazję pogłębiać swoją wiedzę językowo-kulturową.

Zwiedziliśmy ogromny, pełen różnorodności, magiczny Londyn, w którym zobaczyliśmy interaktywne muzea i galerie, pałace i ogrody. Ponadto zwiedziliśmy nadmorskie Brighton, w którym odwiedziliśmy Sea Life Centre oraz niezwykłą orientalną atmosferę Pałacu Królewskiego.

Wszystkim atrakcjom towarzyszył język angielski, spotkania z interesującymi ludźmi - native speaker’ami. W tym naturalnym, dla języka angielskiego, środowisku łatwiej przełamaliśmy bariery mówienia i rozumienia, a kontakt z ciekawymi ludźmi i pełnymi interesujących historii miejscami poszerzy nasze horyzonty.

1 DZIEŃ
Zbiórka ok. godz. 10:30
Przejazd przez Europę.

2 DZIEŃ LONDYN
W godzinach porannych przeprawa Eurotunelem na Wyspy.
Przejazd do LONDYNU i zwiedzanie. Przemieszczaliśmy się korzystając ze środków komunikacji miejskiej, co dało nam wspaniałą okazję, aby poznać m.in.: kolejkę DLR,
doubledecker’y, najstarsze metro czy pociągi londyńskie.
The City of Westminster – przejazd i spacer przez w stronę National Gallery – zadania językowe. Spacer na Piccadilly Circus, Leicester Square, Soho – M&Msy i degustacja
ciasteczek szczęścia, Covent Garden i zwiedzanie Muzeum Transportu Londynu – zadania językowe i możliwość ‘aktywnego oglądania’ starszych i nowszych pojazdów
londyńskich.

3 DZIEŃ LONDYN
Przejazd przez The City of Westminster. Gmachy Parlamentu, Opactwo Westminster, Św. Jakuba, Pałac Buckingham. Zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej – zadania
językowe. Wyjście na MUSICAL na West Endzie – The Wicked

4 DZIEŃ LONDYN
Przejazd do Madame Tussaud’s i zwiedzanie Gabinetu Figur Woskowych – zadania językowe. Baker Street i Sherlock Holmes.
Przejazd do British Museum – zwiedzanie ‘całego świata pod jednym dachem’ czyli największego muzeum, w którym przeniesiemy się w różne szerokości geograficzne -
zadania językowe lub Natural History Museum.

5 DZIEŃ BRIGHTON
Przejazd do nadmorskiej miejscowości BRIGHTON i spacer po liczącym 524m molo – Brighton Pier. Zwiedzanie Akwarium i spacer szklanym tunelem – zadania językowe.
Zwiedzanie Królewskiego Pawilonu – audioguide’y w języku angielskim i zadania językowe.

6 DZIEŃ
Rejs statkiem po Tamizie z widokiem na cały Londyn - od Tamy, poprzez Arenę O2, zespół pałacowy w Greenwich, Tower Bridge, Tower of London, The Globe, Tate
Modern i mosty Londynu, aż do London Eye – panorama Londynu z wysokości 135 m. - zadania językowe. Przejazd do Woolwich Arsenal.
Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przeprawa Eurotunelem. Przejazd nocny przez Europę.

7 DZIEŃ
Powrót przed Szkołę w godzinach popołudniowych.

Warsztaty językowe w Wielkiej Brytanii

Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami.