Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie Rada Rodziców SP342

Drodzy Rodzice,

Rada Rodziców to miejsce gdzie spotykają się pasja, kreatywność, zaangażowanie i przede wszystkim chęć poświęcenia dla drugiego człowieka. Tak, takimi cechami charakteryzują się wszyscy członkowie naszej wspólnoty! To już połowa sukcesu, a druga - to Państwa hojność, dzięki której możemy wcielać w życie te wszystkie wspaniałe pomysły. Możemy również wspomóc Szkołę w jej działaniach, które przecież skierowane są właśnie do NASZYCH DZIECI!

Jak co roku Rada Rodziców wspierać będzie wiele inicjatyw takich jak:

•  organizacja i pełne sfinansowanie Pikniku Rodzinnego,
  •  organizacja i współfinansowanie Balu Karnawałowego,
  •  zakup do biblioteki nowych lektur szkolnych,
  •  sfinansowanie zakupu nagród dla uczestników konkursów,
  •  zakup nagród dla uczniów wyróżniających się w nauce i sporcie,
  •  sfinansowanie kół zainteresowań i uroczystości,
  •  ufundowanie stypendiów sportowych dla uczniów,
  •  wspieranie dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej,
  •  wspieranie w działaniach szkolnego samorządu i wolontariatu.

Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z pełnym planem finansowym na ten rok, dzięki czemu zrozumiecie jak ważne jest zaangażowanie nas wszystkich w tą działalność, dzięki której każdy dzień naszego dziecka w Szkole może być naprawdę radosny i pełen nowych doświadczeń. Zestawienie to znajdziecie Państwo zarówno na szkolnej stronie internetowej jak i na tablicach informacyjnych Rady Rodziców.

To my wszyscy tworzymy tą SZKOLNĄ CODZIENNOŚĆ i dlatego prosimy Was - Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie - dzielmy się każdym nowym pomysłem! Ucieszy nas każda nowa inicjatywa jak również uwagi, które pozwolą poprawić istniejące już rozwiązania! Tylko wtedy gdy będziemy czuć się i działać jak jedno Ciało, możemy stworzyć naprawdę wielkie rzeczy!

Piszcie do nas na adres: rrsp342@gmail.com

Zarząd Rady Rodziców oraz składy Komisji w roku szkolnym 2023/2024

Regulamin Rady Rodziców

Uchwała nr 7-2021-22 Rady Rodziców z 23 IX 21 r. ws przyjęcia zmian w Regulaminie RR

Tekst ujednolicony Regulaminu Rady Rodziców (23 IX 21r,)

Konto Rady Rodziców

Rada Rodziców, może wspierać Szkołę w codziennym życiu tylko dzięki Wspaniałym Rodzicom, ich zaangażowaniu, poświęceniu oraz pomocy finansowej – poprzez wpłaty na FUNDUSZ RR!

WPŁAT MOŻECIE PAŃSTWO DOKONYWAĆ:
• na konto - numer rachunku bankowego Rady Rodziców: 91 1160 2202 0000 0000 2925 0098
• w kasie RR podczas dyżurów kasjera – Pani Urszuli Kazimierczak (w czytelni) w następujących terminach:
   - w środy w godz. 17.00 – 18.00
   - w terminach spotkań wychowawców z rodzicami (tzw. wywiadówki) – w czasie tych zebrań

JAK RÓWNIEŻ PODCZAS ZEBRAŃ DO SKARBNIKÓW KLASOWYCH LUB PRZEWODNICZĄCYCH!

PAMIĘTJACIE, ŻE PRZY DEKLARACJACH OD KWOTY 15zł/m-c – DO KOŃCA LISTOPADA OBOWIĄZUJE WAS BONIFIKATA DZIĘKI KTÓREJ WPŁACACIE 120zł/rok - jako 100% zadeklarowanej składki!

PIKNIK RODZINNY 2016

ZA NAMI WSPANIAŁE CHWILE PEŁNE RADOŚCI I WSPÓLNEJ ZABAWY!

29 września o godzinie 10.00 wystartowaliśmy JUŻ PO RAZ SIÓDMY z naszą coroczną imprezą plenerową, która po raz kolejny okazała się strzałem w 10! Gości przybywało z minuty na minutę i byli oni natychmiast „wciągani” do wspaniałych zabaw oraz konkursów. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy różne pokazy artystyczne oraz sportowe, przygotowane m.in. przez uczniów naszych klas sportowych o profilu - zapasy, oraz zawodników z zaprzyjaźnionych klubów karate. W trakcie imprezy wysłuchaliśmy także wesołych piosenek w wykonaniu szkolnego chóru, które od razu wpadały w ucho. Zaprosiliśmy uczestników Pikniku do wielu tematycznych stoisk gdzie można było dowiedzieć się ciekawych rzeczy lub wziąć udział w zabawach i konkursach, przygotowanych m.in. przez Szkolną Świetlicę czy też Szkolne Zerówki. Niewątpliwą atrakcją w tym roku było zorganizowane po raz kolejny Miasteczko Ruchu Drogowego, gdzie młodzi rowerzyści mogli szlifować swoje umiejętności pod okiem instruktorów ze Straży Miejskiej, jak również mini boisko piłkarskie przygotowane przez naszego wuefistę p. Kamila Wilka, gdzie przez cały czas trwania Pikniku odbywały się mini-rozgrywki. Nie można także nie wspomnieć o widowiskowym pokazie tanecznym przygotowanym przez tancerzy zespołów hip-hop’owych z pobliskiego Studia Tańca , po którym publiczność została wciągnięta do wspólnej zabawy z instruktorką. Jak co roku również nasi Wolontariusze zorganizowali charytatywną akcję sprzedaży ciast upieczonych przez uczestników Pikniku, dzięki czemu zebraliśmy tak potrzebne środki, z przeznaczeniem na dofinansowania dla uczniów naszej Szkoły m.in. wycieczek i zielonych szkół. DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE I HOJNOŚĆ!!!
Niezapomnianych wrażeń najmłodszym uczestnikom Pikniku dostarczył przygotowany przez prowadzącego niepowtarzalny pokaz naukowy, który mali widzowie oglądali z zapartym tchem. Wspaniałą atrakcją były również prowadzone podczas pikniku loterie, w których można było wygrać naprawdę wartościowe nagrody! Na koniec musimy wspomnieć, że w tym roku konkurencja przeciągania liny Rodzice kontra Nauczyciele – okazała się szczęśliwa dla Rodziców (choć łatwo nie było) i UDAŁO NAM SIĘ ODZYSKAĆ PUCHAR, KTÓRY PRZYNAJMNIEJ PRZEZ ROK POZOSTANIE W NASZYCH RĘKACH! Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Pikniku oraz Uczestnikom i Gościom! ZAPRASZAMY ZA ROK!

Zarząd Rady Rodziców

Materiały archiwalne