Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie SP 342, konkursy

Konkursy tegoroczne

The Big Challenge

The Big Challenge to konkurs zewnętrzny dla uczniów klas 4-6. Koordynatorami tego konkursu są K.Adamczuk i A.Polko.

Strona organizatora - https://www.thebigchallenge.com/pl/student/contest/

Regulamin - https://www.thebigchallenge.com/pl/teacher/rules-online/

Głównym celem konkursu jest zachęcanie dzieci i młodzieży do nauki języka angielskiego poprzez zabawę i wspieranie nauczania języka angielskiego w szkołach.
To doskonałe narzędzie motywacyjne, które łączy ogólnopolskie wydarzenie z dobrą zabawą. Co roku, w polskiej edycji konkursu bierze udział ponad 20 tysięcy uczniów. Każdy w nim wygrywa. Każdy uczestnik otrzymuje dyplom i plakat, niezależnie od wyniku, a ponad 50% uczniów otrzyma również nagrodę dodatkową.  Uczniowie, którzy osiągnęli najlepszy wynik w rankingu wojewódzkim i ogólnopolskim, otrzymują prestiżowe nagrody. W rankingu szkolnym, uczeń z najlepszym wynikiem zostanie nagrodzony medalem.

Konkurs odbędzie się w terminie 8-12 kwietnia 2024. Koszt udziału w konkursie The Big Challenge to 12 zł od osoby, minimalna grupa to 25 uczestników z całej szkoły, ze wszystkich poziomów łącznie. W przypadku rejestracji mniejszej grupy (nie mniej niż 5 osób) dochodzi koszt wysyłki nagród.

Pytania konkursowe obejmują treści z zakresu słownictwa, gramatyki, rozumienia ze słuchu, wymowy, oraz ogólnej znajomości historii i kultury krajów anglojęzycznych. Dla każdego poziomu trudności opracowaliśmy un odrębny kwestionariusz, zgodnie z wytycznymi programu nauczania. Dla każdego poziomu i wybranej formy organizacyjne, konkursowy test jest przewidziany na 45 minut.

Korekta odpowiedzi jest w pełni realizowana przez The Big Challenge. Pytania podzielone są na 3 kategorie, według poziomu trudności: 25 pytań łatwych, 15 pytań średnio-trudnych i 15 pytań trudnych. Najtrudniejsze pytania przynoszą najwięcej punktów, a za każdą błędną odpowiedź odejmowana jest jedna czwarta przyznanych punktów.

Po zakończeniu konkursu, koordynator otrzymuje listę z wynikami uczniów, a każdy uczeń otrzymuje certyfikat z liczbą uzyskanych punktów oraz pozycją w rankingu (szkolnym / wojewódzkim / krajowym).

Pozostałe konkursy SzPEK