Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie SP 342, konkursy

Konkursy tegoroczne

KONKURS RECYTATORSKI w języku angielskim dla klas 4-8

Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w szkolnym konkursie recytatorskim, który odbędzie się w Światowym Dniu Języka Angielskiego oraz Dniu Szekspira- 23 kwietnia. KONKURS RECYTATORSKI w języku angielskim to konkurs wewnętrzny dla uczniów dla klas 4-8. Koordynatorami tego konkursu są Nauczyciele Języka Angielskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

I Cele konkursu:
-popularyzacja literatury i języka angielskiego,
-rozwijanie talentów artystycznych uczniów.

II Uczestnicy
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8.

III Zasady
Każdy uczestnik prezentuje jeden wybrany utwór w języku angielskim, którego czas prezentacji nie może przekraczać 5 minut. (Przykładowe utwory wraz z nagraniami można znaleźć na stronie: https://childrens.poetryarchive.org/ )

Dopuszczalna jest recytacja wiersza z tekstem, a także z charakteryzacją lub rekwizytem.

IV Zgłoszenie
Zgłoszenia do konkursu należy wysyłać na librusie do pani Aliny Polko do dnia 19.04.2024 do godziny 12.00. Dokładna godzina i miejsce przesłuchań zostaną podane dnia 19.04 na librusie.

V Ocena uczestników konkursu
Powołana komisja złożona z nauczycieli języka angielskiego oraz uczniów klasy dwujęzycznej dokona oceny uczestników, według następujących kryteriów:
• elementy językowe (intonacja, wymowa),
• interpretacja utworu,
• ogólne wrażenie artystyczne.

VI Nagrody
Komisja wyłoni i nagrodzi laureatów konkursu ( I, II i III miejsce) w 2 kategoriach:
-klasy 4-5
-klasy 6-8.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!

Nauczyciele Języka Angielskiego

Konkurs SzPEK