Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie SP 342, konkursy

Konkursy tegoroczne

Wiosna z mojego okna - konkurs plastyczno- techniczny

"Wiosna z mojego okna" to konkurs wewnętrzny dla uczniów klas 1-3. Koordynatorem tego konkursu są Anna Piwowarska, Alicja Pieńkowska, Paulina Przeździecka-Bartkowiak, Monika Wilkiewicz.

Miło mi poinformować, że konkurs "Wiosna z mojego okna" został rozstrzygnięty.
Bardzo dziękujemy za piękne prace, dzięki którym jeszcze mocniej dało się poczuć wiosnę.

I miejsce Stanisław K. 2h, Karolina N. 3j

II miejsce Ada K. 1h, Blanka K. 3j

III miejsce Alicja K. 1g

Wyróżnienie: Alisa M. 1i, Laura K. 3j

Gratulacje!

Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wraz dyplomami zostaną rozdane przez organizatorów.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

Cele konkursu:
- rozwijanie kreatywności twórczej oraz inwencji plastyczno-technicznej poprzez wykorzystanie różnego rodzaju przyborów plastycznych, w tym kreatywnych do wykonania ilustracji, przedstawiającej wiosenny krajobraz
- uwrażliwienie na piękno przyrody,
- dostrzeganie zwiastunów wiosny,
- rozwijanie sprawności manualnej,
- dbałość o estetykę wykonania pracy.

Zadanie:
Zadaniem uczniów jest wykonanie widoku z okna, przedstawiającego wiosenny krajobraz. Format pracy A4. Praca ma być wykonana w formie płaskiej na kartce z BLOKU TECHNICZNEGO. Na pracy mogą występować elementy wystające ponad kartkę. Zastosować można typowe przybory szkolne tj. papier, farby i kredki, przybory kreatywne tj. druciki, pompony, brokaty, a także różnego rodzaju materiały.

Ocenie podlegać będą: samodzielność wykonania pracy, pomysłowość, estetyka oraz oryginalność.

Nagrody i dyplomy dla zwycięzców zostaną wręczone osobiście przez jednego z organizatorów.

Każda praca powinna zawierać metryczkę zawierającą:
- imię i nazwisko autora,
- klasę.

Dodatkowo do pracy musi być dołączona zgoda na udział w konkursie, tj. Oświadczenie dotyczące udziału w konkursie.

Harmonogram:
24.03.2024 r. – ogłoszenie konkursu
25.03.2024 r. – 15.04.2024 r. – składanie prac

Prace można składać w sali 13 i 15 na I piętrze.

Laureaci pierwszych trzech miejsc oraz trzy osoby wyróżnione otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.
Źródło finansowania - RADA RODZICÓW.