Niebieskie Igrzyska w naszej szkole

Niebieskie Igrzyska są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Uczniowie przez cały miesiąc mieli okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych oraz edukacyjnych w ramach wyżej wymienionej akcji. Całe wydarzenie Niebieskie Igrzyska odbyło się pod patronatem Fundacji Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi. Uczniowie mieli okazję do sprawdzenia swoich sił podczas konkurencji m.in. skoki w worku, jazda slalomem na deskorolce, rzutów do celu. Klasy pokonywały również kreatywne tory przeszkód - przejścia po nierównościach, ławeczkach oraz przez sensoryczny tunel. Sala do Integracji Sensorycznej w szkole przybrała barwy niebieskie. Wychowawcy w ramach akcji przeprowadzili warsztaty nt. autyzmu, a dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne. Uczestnicy otrzymali medale oraz dyplomy na udział w akcji.

Wydarzenie zostało sfinansowane przez Radę Rodziców naszej szkoły - serdecznie dziękujemy!

Monika Libera-Rybarczyk
Irena Hada