Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie konkursy

Czy warto?

02.05.2018

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

W naszej szkole dzieci nie nudzą się! Mają szansę zaprezentować swoje talenty podczas licznych konkursów przedmiotowych. W marcu 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej.

Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas IV-VII. Jury oraz zgromadzona publiczność mogli posłuchać pięknych wierszy znanych polskich poetów. Uczniowie z powagą i starannością interpretowali różnorodne utwory, np.  K.K. Baczyńskiego,  „Mazowsze”, W. Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”, A. Słonimskiego „Alarm”  czy T. Kubiaka  „Tu wszędzie Polska”. I choć wszystkie recytacje zasługiwały na uznanie i pochwałę, to należało wyłonić zwycięzców.

Oto wyniki:
I miejsce zdobyła Kalina K. z klasy 4s, która pięknie zinterpretowała wiersz K.K. Baczyńskiego „Mazowsze”,
II miejsce -  Maciej B., kl. 6s (W. Broniewski „Żołnierz polski”) ,
III miejsce- Zuzanna K., kl. 4 g ( T. Kubiak „Tu wszędzie Polska”).
Przyznano także dwa wyróżnienia: dla Anastazji S. z klasy 4 d oraz Joanny C. z klasy 4c.