Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie konkursy

Czy warto?

12.02.2014

CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE

8 II 2014 r. w „Dobrym Miejscu” na Bielanach w Warszawie odbył się Przegląd Chrześcijańskie Granie. Przesłuchania konkursowe trwały sześć godzin i wzięło w nich udział około 200 osób.  Zaprezentował się również nasz szkolny chór Strumyczek. Strumyczek wykonał dwa utwory: „Słowiański papież” i „Posłusznym Bogu bądź”. Tekst pierwszego utworu napisał Juliusz Słowacki w czasie swojej ostatniej podróży do Wielkiego Księstwa Poznańskiego w 1848 roku. Utwór ten jest uważany za jeden z bardziej tajemniczych i proroczych wierszy poety. „Posłusznym Bogu bądź” to oryginalna, wpadająca w ucho piosenka w hip – hopowym stylu. Solistki, Marysia i Ola ze świetną dykcją i poczuciem rytmu przekazały publiczności jej przesłanie.  O tym, że w życiu zawsze mamy wybór i to od nas zależy, jaką wybierzemy drogę. Strumyczek zrobił bardzo dobre wrażenie na jury i zyskał sympatię wielu widzów. Laureatów konkursu poznamy 2 marca, podczas koncertu „Debiuty”.

Występ naszego chóru wysoko ocenili redaktorzy muzyczni Gospel – Box. Szczegóły do przeczytania w poniższym linku.

Ewelina Krawcewicz – Wasiucionek
Renata Wasilewska

Zmieniony ( 12.02.2014. )