DBI

2018

8 lutego 2018 r. uczniowie klas 4-7 wzięli udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Zajęcia przeprowadzili ich koledzy z klas: 5c, 6f, 6s i 7s. Wzorem ubiegłego roku dzieci obejrzały filmy, rozwiązywały quizy online na platformie Kahoot i LearningApps, zaznaczały hasła w wykreślankach. Podczas długiej przerwy wzięły udziałw zabawie w odnajdywanie kodów QR. Najszybsi uczniowie, którzy zebrali prawidłowe hasła otrzymali nagrody.
DBI był okazją do odświeżenia wiadomości nt. bezpiecznego korzystania z Internetu i zdobycia nowej wiedzy. GALERIA

2017

8 lutego 2017 r. po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w zajęciach przygotowanych i prowadzonych przez swoich rówieśników. Dzieci obejrzały film przygotowany przez ucznia klasy 6c, rozwiązywały krzyżówki, brały udział w quizach online, czytały komiksy. Podczas przerw można było obejrzeć wystawę plakatów i wziąć udział w konkursie z wykorzystaniem kodów QR.

QUIZ

KOMIKSY