Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie SP 342, DORIS, Erasmus

DORIS - Designing Online Readiness & Interconnected Schools

Thanksgiving 2022 - spotkanie online

Dnia 24 listopada 2022 r. w ramach realizacji i prac nad projektem DORIS, odbyło się spotkanie online uczniów i nauczycieli naszej szkoły z uczniami i nauczycielami ze szkoły CEIP A LAXE z Hiszpanii. Zgodnie z przesłaniem projektu DORIS łączymy i doskonalimy cyfrowo szkoły spotkanie odbyło się z wykorzystaniem platformy ZOOM. W spotkaniu online uczestniczyli uczniowie klasy dwujęzycznej 7A wraz z nauczycielami Panią Wicedyrektor Anną Stec, Panią Barbarą Zawisza oraz Panią Aliną Polko jako reprezentanci całej społeczności szkolnej. Strona polska czyli uczniowie klasy 7A wraz z nauczycielami zaprosili uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich czyli z Hiszpanii oraz Szwecji, abyśmy mogli się wspólnie świętować tegoroczne Święto Dziękczynienia czyli Thanksgiving 2022.

Uczniowie polscy pod kierunkiem nauczycieli przygotowali prezentacje multimedialne na temat historii oraz tradycji Thanksgiving. Podczas spotkania online uczeń klasy 7a zaprezentował i omówił w języku angielskim wiadomości zawarte w prezentacji. Program tej lekcji online, a jednocześnie wirtualnego spotkania zawierał nie tylko elementy czysto edukacyjne, ale również sprawdzał umiejętności korzystania z urządzeń cyfrowych przez uczniów hiszpańskich i polskich. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu odpowiadali na pytania w języku angielskim na Kahoot dotyczące Thanksgiving a przygotowane przez Panią Alinę Polko. Chociaż dzieliło nas tysiące kilometrów, bo przecież Ferrol jest oddalone o 3000 kilometrów, to wspólna gra bardzo nas zbliżyła. Ogromna szkoda, że nasi goście nie mogli skosztować potraw przygotowanych przez uczniów i nauczycieli specjalnie na to święto. A na klasowym stole pojawiły się nie lada dania – Pani Basia przygotowała pieczonego całego indyka i zupę krem z dyni. Tradycyjny Thanksgiving Dinner musi zawierać przepyszne domowe ciasta, więc była szarlotka pani Ani, ciasto ze śliwkami Michała, ciasto z jabłkami według przepisu z New York Times’a, tarta z orzechami pekan Niny K. i Glorii, kandyzowane jabłka Emilki W. , bułeczki Julka, frytki z batatów Marysi S. Niestety żadna technologia nie stworzyła nam jeszcze możliwości wspólnego zjedzenia tych fantastycznych dań wraz z naszymi koleżankami i kolegami z Hiszpanii.

Przed spotkaniem polscy uczniowie przygotowując się do spotkania, wykonali dekoracje poświęcone Świętu Dziękczynienia i wraz z Panią Basią Zawiszą przystroili salę 130. Całą ideę Thanksgiving Dinner for 7A wsparli Rodzice uczniów tej klasy, dzięki nim mieliśmy stoły nakryte obrusami, talerze, sztućce i napoje.

Bardzo dziękujemy!