WARSiSAWA

8 października 2012 r. w siedzibie Centrum Nauki Kopernik odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatów WARS i SAWA. Była to już trzecia edycja programu realizowanego przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, którego celem jest wspieranie uczniów uzdolnionych.

Miło nam poinformować, że do zaszczytnego grona wyróżnionych Certyfikatem Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA dołączyła nasza szkoła! Cieszymy się, że dzięki stworzeniu możliwości rozwijania zdolności i zainteresowań uczniów oraz podnoszeniu efektywności kształcenia spełniliśmy wymagane kryteria i zdobyliśmy pożądany przez wiele szkół Certyfikat.

Uroczystości  wręczania honorowych wyróżnień dokonali: prezydent m.st. Warszawy - pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, zastępca prezydenta m.st. Warszawy - pan Włodzimierz Paszyński oraz dyrektor Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy - pani Joanna Gospodarczyk. Ponadto w Gali wzięli udział członkowie Kapituły Certyfikatu, przedstawiciele warszawskiego środowiska edukacyjno-kulturalnego, burmistrzowie, naczelnicy wydziałów oświaty, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie wyróżnionych szkół.

Naszą placówkę  na uroczystości reprezentowali: pani dyrektor Maria Marciniak-Małetka, lider Szkolnego Zespołu Wspierania Uczniów Uzdolnionych - pani Katarzyna Alberska oraz reprezentantka szkolnej społeczności utalentowanych - uczennica klasy 6b.

Certyfikat WARS i SAWA jest jednym z elementów Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych. Podstawową tezą programu jest założenie, iż uczniowie posiadają różnorodne uzdolnienia, a szkoła jest miejscem ich identyfikacji i planowego rozwoju.

Jesteśmy dumni, że sprostaliśmy warunkom stawianym szkołom ubiegającym się
o Certyfikat przyznawany przez władze stolicy za wspieranie innowacyjnych działań na rzecz uczniów szczególnie uzdolnionych.